vesti24.mk

Tag : Орце Камчев

ВЕСТИ

ТРЕТО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Катица му потврдува на Камчев дека Лиле ја држи под контрола, Боки 13 отркива дека е вмешан и Заев (ВИДЕО)

admin
Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска објави уште едно видео кое е трето во низа од случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Имотот на Камчев во Русија, Бугарија и на Бахамите – пречка да излезе од притвор

admin
Фирми во Русија, Бугарија, Холандија, Косово, Србија и Хрватска и оф-шор компании во даночните раеви се само дел од имотот што го поседува бизнисменот Орце...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Извршители кај Орце Камчев: „Здравје Радово“ најголемата млекарница во Македонија ќе се продава, објави телевизија Алсат

Ferad Aruc
„Здравје Радово“ најголемата млекарница во Македонија ќе се продава, објави телевизија Алсат. На 16-ти месецов извршител напрвил заплена во сопственичкиот удел во млекарницата. Според официјален документ...
БИЗНИС ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Триесетдневен притвор за бизнисменот Орце Камчев (Видео)

Ferad Aruc
Триесет дена притвор за бизнисменот Орце Камчев, неговиот соработник Ненад Јосифовиќ, директорот на „Ексико“ Тодор Мирчевски, Цветан Панделески од ЗК Пелагонија и за Зорица Арсовска,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Уапсен бизнисменот Орце Камчев

Ferad Aruc
Бизнисменот Орце Камчев е еден од приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување на доверители, дознава...
БИЗНИС

Орце Камчев влезе во сопствеништвото на „Мериот“

Ferad Aruc
Орка Холдинг“ на бизнисменот Орце Камчев од декември е сопственик на речиси третина од компанијата „Дивелоп груп“, која меѓу другото управува и со луксузниот хотел...
СВЕТ

Кои се најбогатите луѓе во регионот – Меѓу нив и еден Македонец

Ferad Aruc
Во Македонија, според податоците на порталот “Slavorum”, на врвот се наоѓа Орце Камчев, сопственик на “Орка Холдинг”, со 238 милиони долари вредно богатство. Основачот на...