vesti24.mk

Tag : орце ѓорѓиевски

ВЕСТИ

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска на неколку локации во Кисела Вода и Драчево засади 100 зимзелени дрвца

admin
Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска на неколку локации во Кисела Вода и Драчево засади 100 зимзелени дрвца. За акцијата свој статус на Фејсбук објави и...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: ЈО и ДКСК да отворат истрага – Дали приватна фирма му го платила одморот од 4000 евра на Лазе Велковски и дали затоа знаел и Спасовски?!

admin
Аздисаноста на кадрите на Зоран Заев на челни позиции во МВР оди на штета на народот. Постојат серозни сомненија дека Лазе Велковски од позиција на...
ВЕСТИ

Ѓоргиевски за Мијалков: Во реалноста Мијалков нарачува, извршува, дивее, затоа што ја има закрилата на Заев

admin
Веројатно и за ова е крив Христијан Мицкоски. А што е реалноста?Во реалноста Мијалков нарачува, извршува, дивее, затоа што ја има закрилата на Заев. Во...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Ги повикуваме Заев и Анѓушев да ги вратат парите кои ги земаа од народот како државна антикризна помош

admin
Зоран Заев пред само недела дена кажа дека со таканаречените антикризни мерки му помага на народот и стопанството. Само неколку дена подоцна гледаме како народните...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Луѓето гледаат спас во ВМРО-ДПМНЕ, преку глава им е од криминал, рекет и корупција

admin
Денеска заедно со Ана Лашкоска бевме во Новаци во село Долно Агларци и село Добромири, како дел од акцијата обновата на вашата врата. Се сретнавме...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски до Спасовски: Тврдам дека случајот Рекет немаше да метастазира ако МВР провереше од каде му се толку пари на твојот пријател Боки 13

admin
Оливер, Тврдам дека случајот Рекет немаше да метастазира, доколку дадеше насока инспекторите од организиран криминал да проверат од каде твојот пријател Боки 13 има пари...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Со обновата ќе ја започнеме борбата за достоинство на секое семејство во Македонија како основна клетка на општеството!

admin
Денеска заедно со Петар Ристески го посетивме семејството Алексоски од Прилеп. Семејство на малиот Матеј, дете полно со живот и радост, дете кое како и...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Една година од брутално изрешетаните две лица на „Партизанска“, кој, кого и зошто штити?!!

admin
помина цела година откако на “Партизанска” брутално беа изрешетани две лица, а третото беше повредено.Кој, кого и зошто штити?!, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ,...
ВЕСТИ

Ѓорѓиевски: Спасовски го третира МВР како партиски огранок на СДСМ, само што штетата ја плаќаме сите и со нарушената безбедност и со парите на државата

admin
Оливер Спасовски е скоро три години на чело на МВР, а нема реализирано ниту една поголема акција за заплена на наркотици или сузбивање на насилен...