vesti24.mk

Tag : осака

ЗАБАВА

Јапонско одморлиште каде што гостите заспиваат гледајќи во мачки

admin
Невообичаен хостел, поврзан со засолниште за мачки, во префектурата Осака во западна Јапонија, им овозможува на гостите да заспиваат гледајќи во мачките. За многумина, тоа...
ТЕХНОЛОГИЈА

Неверојатна железница во Јапонија! “Osaka Monoray” (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Ке бидете воодушевени како функционира железничкиот систем во Јапонија. Погледајте подолу видеото: Japonya'daki İnanılmaz Tren Yolu! "Osaka Monoray" Posted by Yok Böyle Bir Şey on...