vesti24.mk

Tag : осаму масуко

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Почина Осаму Масуко, претседателот на Mitsubishi Motors

admin
Шефот што долги години го водеше Mitsubishi, почина. Осаму Масуко го напушти овој свет кусо по повлекувањето од челната позиција во јапонскиот автомобилски концерн. Автомобилската...