vesti24.mk

Tag : Остров

ЗАБАВА

Од тука ќе се вратите тројца: На овие два соседни острови се зачнуваат најмногу деца, еве која е магичната мистерија

admin
Стромболи и Филикуди – два прекрасни острова од Еолскиот Архипелаг на Сицилија, од дамнешни времиња се сметаат за „атоли на плодноста“. За нив се вели...
ЗАБАВА

Се умира за еден час: Иако е во близина на брегот, на овој остров никој не смее да му се приближи (ВИДЕО)

admin
Островот Кеимада Гранде се наоѓа на околу 30 километри од брегот на Бразил, но на него е забрането да стапнете со нога, а за тоа...
ЗАБАВА

Мистериозен остров до кој „обичните смртници“ немаат пристап

admin
Сиртсеј е вуклански остров во Атлантскиот океан кој се наоѓа на триесетина километри од Исланд. Тој се создал со помош на голема ерупција во 1963....