vesti24.mk

Tag : осуда

ВЕСТИ

Осуда од Европската комисија за полициската бруталност против Ромите

admin
Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од Брисел. –...
ЗАБАВА

Престанете да ги осудувате мајките: Реален текст кој мора да ве освести

admin
Мајките се возвишувани, но и често критикувани и осудувани. Милиони жени едногласно поддржаа моќна порака која стана светски хит, зашто потсетува дека мајчинското секојдневие апсолутно...