vesti24.mk

Tag : отава

СВЕТ

Канаѓанец во заробеништво станал полош од талибаните: Го ослободиле по пет години, но набрзо го покажал вистинското лице

Ferad Aruc
34-годишниот Канаѓанец Џошуа Бојл, кого талибаните го држеле во заробеништво пет години, бил уапсен во Отава поради неколку обвиненија за напад, силување, противзаконско задржување и...