vesti24.mk

Tag : отворен простор

ЗАБАВА

Истражување: Шест проценти од заразените коронавирусот го добиле на отворено

admin
Од почетокот на пандемијата на коронавирусот, бројни студии покажаа дека Ковид 19 се пренесува во затворени простории, а најновото истражување покажа дека од сите случаи,...