vesti24.mk

Tag : откажување

ЗАБАВА

Планинар „се вратил од мртвите“ – неговото срце буквално 45 минути не му чукало

admin
Планинар кој што е спасен откако во тек на една ноќ се изгубил во американски национален парк, вратен е во живот, откако неговото срце застанало...
ЗАБАВА

Откажувањето од Фејсбук најдобрата одлука која ќе ја донесете оваа година

admin
Во една од неодамнешните колумни објавени во британскиот The Guardian, писателот и активист Линди Вест, таа го најави своето откажување од Твитер и Фејсбук, поради...