vesti24.mk

Tag : откривање

ЗАБАВА

Во Дубаи веќе се користат кучиња што откриваат коронавирус кај патниците

admin
Меѓународниот аеродром во Дубаи е првиот кајшто се користат кучиња коишто откриваат присуство на коронавирус кај патниците. Животните си ја вршат работата без контакт со...
ЗАБАВА

Чиле започна со дресирање на кучиња кои ќе се користат за откривање на заболени од корона вирусот

admin
Чилеанската полиција почна да дресира кучиња кои ќе се користат за да откриваат луѓе болни од корона вирусот, така што ќе го откриваат присуството на...
ЗАБАВА

Британските научници ќе ја испитуваат способноста на кучињата да откријат Ковид-19

admin
Британската Влада со 500.000 фунти ќе го финансира испитувањето дали кучињата можат да намирисаат Ковид-19. Истражувањето ќе го спроведат Лондонското училиште за хигиена и тропска...
ЉУБОВ И СЕКС

Ова открива дали некој имал секс: На лицето се познава и 48 часа по сексуалниот однос

Ferad Aruc
Општо познат факт е дека после добар секс блескаме, и тоа буквално. Тоа е природен сјај кој тешко може да се објасни со зборови, но...