vesti24.mk

Tag : ОУ „11 Октомври“

МАКЕДОНИЈА

Целосно изгоре основно училиште во Македонија

admin
Во пожар што избувна вчера попладне целосно е изгорено ОУ „11 Октомври“ во тетовско  Ново Село 2, информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Во...