vesti24.mk

Tag : Охис

ВЕСТИ

Вработените од „Охис“ на протест: Бараме само исплата за сработеното

admin
Поранешните вработени во „Охис“ не се откажуваат. И овој петок излегоа на протестен марш. Не ги примија ниту пратениците од собранието, ниту од министерството за...
МАКЕДОНИЈА

Темпирана бомба во Охис – линдан пронајден кај 8-год девојчиња кои предвреме влегле во пубертет

Ferad Aruc
Ова се култните производи на хемискиот гигант ОХИС. По распадот на Југославија почнa и бавното „распаѓање“ на фабриката од која некогаш егзистираа околу пет илјади...