vesti24.mk

Tag : Охрид – Кичево

ВЕСТИ

Детали за сообраќајката на патот Охрид-Кичево, повредено едно лице

admin
Едно лице е тешк повредено во сообраќајна несреќа која вчера во 18 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу с.Ботун и с.Климештани. -Несреќата се случила...
ВЕСТИ

Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Патниот правец Охрид- Кичево целосно во прекин (ФОТО)

admin
Предмалку се случи тешка сообраќајна несреќа кај селото Ботун во општина Дебрца, oбјави Охрид1. Сообраќајот на патниот правец меѓу Охрид и Кичево е целосно запрен, а...