vesti24.mk

Tag : охрид

ВЕСТИ

Д-р Пановски: Подобро да ги затворат плажите, во Охрид никој не носи маска освен келнерите

admin
Професорот на Медицинскиот факултет, Никола Пановски во изјава за ТВ Телма вели дека е подобро да се затворат плажите, бидејќи задолжителното носење маска не се...
ВЕСТИ

Паднал од електричен столб! – Тешко повреден вработен во ЕВН „Кец“ во Охрид

admin
Вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид се здобил со тешки телесни повреди, кој при иведување на работни активности, паднал од електричен столб. – Вчера во...
ЗАБАВА

ФОТО: Момче од Хонгконг ја пронајде девојката со која се фотографирал во Охрид

admin
Момче од Хонгконг кој на Фејсбук е потпишан како Harry Ng, преку објава во групата „Expats and Foreigners in Macedonia“, бараше помош да ја пронајде...
ВЕСТИ

Патник го снимил полетувањето за време на зајдисонце во Охрид- од оваа глетка на езерото ќе останете воодушевени (ВИДЕО)

admin
На Јутјуб каналот се појави видео од полетување на авион од охридскиот аеродром во Македонија. Прекрасната глетка која ја снимил овој патник остави многумина без...
ВЕСТИ

Фудбалер меѓу приведените во Волино, жителите вознемирени чекаат пред полицијата во Охрид

admin
Еден фудбалер на ФК Волино е меѓу приведените кои во моментов се наоѓаат во охридската полициска станиц,а каде даваат исказ за инцидентот што се случил...
ЗАБАВА

Македонската винска сцена се сели во Охрид

admin
Во организација на Македонската Асоцијација на Сомелиери – МАСОМ на 10ти Август (Сабота) со почеток во 18:00 часот ќе се оддржи винскиот настан „Вински Тераси –...
ВЕСТИ

ФОТО: Тешка сообраќајка попладнево кај Охрид – едно лице повредено

admin
Тешка сообраќајка се случи денеска, после аеродромот во Охрид, пред селото Мешеишта, објави Фактор. Според фотографиите кои што ги доби редакцијата на Фактор и според информациите...
ВЕСТИ

Арсовски: Ниту ќе се срушат дивоградбите во Охрид, ниту пак ќе се воведе ред со СДСМ

admin
Според изработениот регистар на дивоградби во општина Охрид има 1076 дивоградби, од кои над 400 се во заштитените зони од УНЕСКО. Од 19 препораки на...
ЗАБАВА

„Ам како мојш да ги сакаш?“ ХИТ фотографија- еве како одат Скопјани на плажа во Охрид

admin
На социјалните мрежи кружи хит фотографија на која опишува како Скопјаните одат на плажа во Охрид. „На само едно метро од водата, со кола, и...
ВЕСТИ

Милошоски: Алармирањето на УНЕСКО за уништување на Охрид, за градоначалникот Георгиески не значи ништо (ВИДЕО)

admin
Пратеникот од редовите на ВМО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со охридскиот градоначалник Константин Георгиевски. -Според градоначалникот на Охрид, доколку тој...
ЗАБАВА

ФОТО: Свадбените подароци на млад брачен пар од Охрид се претворија во играчки за деца

admin
„Цвеќињата и бонбоните нека се во форма на детски играчки за да ги израдуваме дечињата од дневните центри“, пишуваше на свадбените покани на Александра и...
ВЕСТИ

Силјановска Давкова во Охрид: Ова е свето место кое ја персонифицира духовната моќ во Македонија

admin
Прекрасно е чуството да сте на едно од најживите места во градов, една од најпосетените цркви. Местото каде што веројатно Дичо зографот најубавото од себе...