vesti24.mk

Tag : очи

ЗАБАВА

Исплачи се, ќе ти биде полесно: Работи кои многумина не ги знаат за солзите

admin
Со векови, луѓето мислеле дека солзите се создаваат во срцето, а современите студии покажаа дека со плачењето се лачи окситоцин и ендорфин, хемикалии кои нè...
ЗАБАВА

ФОТО: Манекенка си ги тетовирала очите, па ослепела – го тужи тату мајсторот

admin
Полската манекенка Александра Садовска целосно го изгуби видот на едното око, откако ги истетовирала очните белки. Лекарите ѝ рекле дека е само прашање на време...
ЗАБАВА

Страдате од депресија во овој период од годината? Виновна е бојата на вашите очи!

admin
Не сте единствени ако во текот на зимските месеци се чувствувате подепресивно, бидејќи станува збор за добро познатиот феномен, сезонско афективно нарушување . Некои научници...
ЗАБАВА

Проверете дали сте меѓу нив: Луѓето со оваа боја на очи страдаат од зимска депресија

admin
Не сте единствени ако во текот на зимските месеци се чувствувате подепресивно, бидејќи станува збор за добро познатиот феномен, сезонско афективно нарушување (САД). Некои научници...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Занемарувачки знаци кои што укажуваат на сериозна болест

admin
Ништо не е онака како што изгледа. Симптомите започнуваат од мали промени, кои често се незабележителни, мислиме дека ништо не ни е, незнаејќи до какви...
ЗАБАВА

Ова слатко девојче ќе ве освои: Сите ја обожаваат поради крупните очи, но зад нив се крие тажна вистина (ФОТО)

admin
Кога ќе ја видат на улица, минувачите се воодушевуваат од нејзините крупни очи и често и даваат комплимент, не знаејќи дека девојчето боледува од ретко...
ЗАБАВА

Како да знаете дека некој ве лаже? Очите откриваат многу повеќе одошто мислите

admin
Ако се прашувате дали некоја личност ве лаже, треба да обрнете внимание на нивните очи. Тие откриваат многу повеќе од зборовите. Гледајќи некоја личност директно...
ЗАБАВА

Летачка пајажина: Што се всушност точките и дамките кои ги гледаме кога ќе ги протриеме очите? (ВИДЕО)

admin
Сите знаеме за оние невообичаени точки кои ни се прикажуваат пред очите откако ќе ги истриеме. Но, за волја на вистината знаат да се појават...