vesti24.mk

Tag : ојо битола

ВЕСТИ

Покрената истрага против 41. годишник – продавал оружје и муниција

admin
Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 41-годишен жител на Жабени за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело –...