vesti24.mk

Tag : ојо велес

ВЕСТИ

ОЈО Велес поднесе обвинение проти двајца косовски државјани – не го почитувале полицискиот час

admin
Основното јавно обвинителство во Велес до Основен суд Велес поднесе Обвинителен предлог против две лица, косовски државјани, за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи...