vesti24.mk

Tag : ОЈО КУМАНОВО

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Кривична пријава против Јанкулоска поради незаконски вработувања во МВР

Ferad Aruc
Секторот за внатрешни работи Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, поради постоење основи на...