vesti24.mk

Tag : Пабло Ескобар

ЖИВОТ

Поранешни агенти на ЦИА ја пронашле подморницата за кокаин на Ескобар: Откриен траг кој води до неговото богатство?

Ferad Aruc
Некогашните агенти на ЦИА наводно пронашле една од подморниците кои Пабло Ескобар ги користел за криумчарење на кокаин, пренесува “Daily Mail”. Ескобар ги користел ваквите...
ЖИВОТ

Татко ми запали 2 милиони долари за да не загрее: Исповед на синот на Пабло Ескобар!

Ferad Aruc
Себастијан Марокин, кој што тогаш се викаше Хуан Пабло Ескобар, го имаше целото богатство на светот но воопшто не уживаше во него. Неговите единствени пријатели...