vesti24.mk

Tag : павле богоевски

ВЕСТИ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараа да се гласа за промена на Павле Богоевски

admin
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ на денешната седница на Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања имаше низа на забелешки во однос...
ВЕСТИ

Нелоски: До каде е кривичната одговорност за Павле Богоевски?

admin
Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во денешното негово гостување во емисијата Само Вистина на емисијата Канал 5, запраша до каде е кривичната...
ВЕСТИ

„Павле Богоевски да се повлече од функцијата пратеник поради нарушување на моралот и етиката“

admin
-Се согласувам со премиерот дека не треба да побара оставка од пратеникот Павле Богоевски, тоа би било стварно незрело, претседател на Влада да побара оставка...
ВЕСТИ

Заев во одбрана на Богоевски: Тоа си е лична работа

admin
Она што во приватниот живот на одредена личност нема рефлексија врз извршувањето на неговата јавна функција за мене е негово лично право, рече денеска премиерот...
ВЕСТИ

Братот на Сашо Ордановски бара оставка од Павле Богоевски

admin
Братот на Сашо Ордановски, Ванчо, бара оставка од пратеникот на СДСМ, Павле Богоевски. Ванчо Ордановски, исто како и Богоевски, беше дел од Шарената револуција. „Да...
ВЕСТИ

Адвокатот Митровски до пратеникот Богоевски: Ја замајуваш јавноста, ајде на тестирање во МАНУ!

admin
Адвокатот и поборник за легализација на канабисот, Јанаки Митровски, го осуди пратеникот Павле Богоевски за замјување на јавноста. Митровски повтори дека маслото не се мери...
ВЕСТИ

Ексклузивно фото: Павле Богоевски во полициска станица

admin
Пратеникот Павле Богоевски попладнево самиот се пријавил во полициската станица Центар за маслото од канабис, но поднел пријава и за непознат сторител. КУРИР објавува ексклузивна...