vesti24.mk

Tag : палачинка

ЗАБАВА

Рецепт кој мора да го пробате: Солени палачинки со тиквички

admin
Многу вкусни и неодоливи … Потребно е:1 поголема тиквичка (околу 270 гр)1 чешне лук2 јајцамалку магдонос1 лажиче прашок за пециво100 гр брашно100 мл млеко50 гр гризмалку мелен сув зачинсол, бибер Подготовка:– Излупете ги тиквичките...