vesti24.mk

Tag : Палестина

СВЕТ

Хаосот продолжува : Израелската армија повторно нападна и уби Палестинци (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Израелските војници доцна синоќа убија тројца Палестинци во два поголеми инциденти на границата помеѓу Израел и Појасот Газа. Со најновата ескалација која што резултираше со...
СВЕТ

Палестинци нападнале израелски војници во Газа: 5 мртви и над 350 повредени

Ferad Aruc
Најмалку пет лица загинале, а над 300 се повредени во жестокиот судир помеѓу палестински демонстранти и израелската армија, соопштија од палестинското Министерство за здравство. Крвавиот...