vesti24.mk

Tag : паметен телефон

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Кој купува класични телефони во 2020 година и зошто?

admin
Паметниот телефон во вашиот џеб може да направи милиони пресметки во секунда, да ви овозможи да играте зачудувачки 3Д-видеоигри или да имате пристап до какви...
ЗАБАВА

Пронајден диносаурус голем колку паметен телефон

admin
Археолози во САД го пронајдоа најмалиот диносаурус, засега познат, кој живеел во праисторијата. Суштеството било долго околу 10 сантиметри, односно не поголемо од денешен обичен...