vesti24.mk

Tag : пандемија

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Љубов во време на корона: Дали би излегле на прв состанок во пандемија?

admin
Пандемијата целосно го смени начинот на кој живееме, а особено се одрази на социјалниот живот на луѓето кои се сингл. Шефот на Tinder вели дека...
ВЕСТИ

Арсовски до Костадинов: Владата на СДСМ во време на пандемија доделува лиценца за одгледување на марихуана на синот на Боро Стојчев

admin
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 го запраша портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов дали е информиран дека Владата на...
ЗАБАВА

Зошто се повеќе луѓе имаат чудни соништа за време на пандемијата?

admin
Луѓето низ светот без разлика каде живеат, соочени со проблемот од епидемијата на коронавирусот, можат да имаат барем една заедничка точка, а тоа се живи,...
ЗАБАВА

Над половина Французи се здебелиле за време на пандемијата со коронавирус

admin
Дури 57 отсто Французите сега имаат повеќе килограми од почетокот на примените на мерките за спречување на ширењето на вирусот Ковид-19, на 17 март. Испитувањето...
БАЛКАН ЗАБАВА

Колку повеќе одиме кон истокот на Европа…: Белгиски експерти со шокантно откритие за коронавирусот на Балканот

admin
Експертите од Универзитетот Гент (UGent) сметаат дека генетските разлики меѓу жителите би можеле да објаснат зошто во некои земји од коронавирус настрадале многу поголем број...