vesti24.mk

Tag : пандемија

ЗАБАВА

Корона вирусот предизвика пандемија на естетски корекции: „Сега барем никој не ги гледа моите отоци“

admin
Кога Кафија Абдул роди син во април 2017 година, таа реши да дои. Една година подоцна, таа се префрли на адаптација за бебе. Незадоволна од...
ЗАБАВА

Покажа дека сте здебелила за време на пандемијата, па добива закани по живот – ова видео на многумина им се допадна, но…

admin
Корисничката на TikTok, Клои Ксандрија, сакала преку видеото да покаже дека е нормално да се здебелиш неколку килограми додека светот е во пандемија, а спортските...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскопски знаци кои најверојатно ќе ја прекинат врската после пандемијата!

admin
Овие хороскопски знаци имаат најголеми шанси да раскинат откако ќе помине пандемијата од коронавирусот. Во време каде што има мерки поради целата вонредна ситуација, луѓето...
ЗАБАВА

Како да ја перете облеката за време на пандемија?

admin
Ако ја перете облеката затоа што сте загрижени дека сте биле изложени на коронавирусот, следете ги овие едноставни совети: -Не ја тресете облеката во затворен...
ЗАБАВА

Во оваа земја жените се осамени- поради пандемијата пораснала продажбата на машки секс кукли

admin
Британка која работи во продавница за секс-кукли, открива дека за време на пандемијава, побарувачката за секс-играчки наменети за понежниот пол, има драстично зголемување. Како што...
ЗАБАВА

Додека карантинот на многумина им донесе грижи, нервози и главоболки на ова семејство им донесе четири нови бебиња (ФОТО)

admin
Додека корона-пандемијата на многумина им носи грижи, нервози и главоболки, на Натали и Кану од Австралија им донесе четири нови членови на семејството… Со четворката...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Истражување: Ниту карантин во текот на пандемија не спречува неверство

admin
Можеби на прв поглед звучи невозможна идејата за изневерување во текот на одреден карантин и рестриктивни мерки, но најново истражување покажа дека ниту оваа ситуација...
ЗАБАВА

Психолог: Граѓаните мора психички да се подготват за долготрајна борба против пандемијата

admin
Борбата против коронавирусот очигледно ќе биде маратон, како што вели Светската здравствена организација и затоа мора да бидеме ментално подготвени, изјави психологот и доцент на...
ЗАБАВА

Пандемијата предизвика раст на вредноста на биткоинот

admin
Вредноста на најпопуларната криптовалута, биткоин првпат од 9 август 2019 година достигна 12.000 долари, покажуваат податоците на берзата за криптовалути Коиндеск (Coindesk). Според аналитичарите побарувачката...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Канадскиот водич за с*кс во време на пандемија го насмеа светот

admin
Можеби целта не им беше таква, но канадските совети за безбеден секс во време на пандемија успеаја да го насмеат светот во овие тешки времиња....
ВЕСТИ КУЛТУРА

Во Прилеп ќе се отвори првата ликовна изложба од почетокот на пандемијата

admin
Утревечер од 19:30 часот во ликовната галерија од прилепскиот Центар за култура „Марко Цепенков“ ќе биде отворена ликовната изложба на слики насловена како „Визии од...
ЗАБАВА

Баба Ванѓа го предвидела гладот и пандемијата во 2020 година, а Британците ова го објавија на први јануари

admin
Предвидувачката од средновековието го предвидела гладот и епидемијата во 2020 година, а ова пророштво го објавија британските медиуми на први јануари. Луѓето ќе умираат од...
ЗАБАВА

Жените поподложни на ментални проблеми поради пандемијата

admin
Резултатите од студија на британските научници покажуваат дека е поголем бројот на жени во споредба со мажи, кои се соочуваат со ментални проблеми предизвикани од...