vesti24.mk

Tag : Панос Каменос

МАКЕДОНИЈА

Ципрас за „Етнос“: Македонската нација не постоела никогаш

Ferad Aruc
„Македонската нација не постоела никогаш“, вели грчкиот премиер Алексис Ципрас во интервју за неделното издание на весникот „Етнос“ кое ќе биде објавено. Во најавата за...