vesti24.mk

Tag : Панче Ангелов

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Напаѓачот на Шекеринска доби четири години затвор

admin
Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата во Собранието на РМ на 27 април, денеска доби четири години казна затвор од скопскиот Кривичен...