vesti24.mk

Tag : Панче Тошковски

ВЕСТИ

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Статутарни измени со кои се ограничува мандатот на претседателот на партијата

admin
ЦК на ВМРО ДПМНЕ на вечерашната седница донел две крупни одлуки, соопшти на прес – конференцијата, соопшти Панче Тошков, претседател на статутарната комисија на ВМРО-ДПМНЕ....
ВЕСТИ

Тошковски до Маричиќ: Против кого Вие марширавте за правда? Против таткото Ваш?

admin
Во емисијата “200” на Алсат М телевизија Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ го праша соговорникот Бојан Маричиќ од СДСМ против кого протестираа членовите и симпатизерите на...
ВЕСТИ

Тошковски: СДСМ се обидува да ја сокрие вистината која ја слушнаа сите, како Заев вели дека под негова команда се Јанева и Врховниот суд

admin
ВМРО-ДПМНЕ е должна пред граѓаните на Република Македонија да ја обелодени вистината која што пристигнува до нас од страна на голем број на укажувачи, кои...
ВЕСТИ

Тошковски: СДСМ има една цел, амнестија на криминалот за три годишното владеење

admin
Вечерва ќе се знае дали ќе останеме во Собранието во овие последни денови на овој состав. Повеќе од јасен е молкот на власта во врска...
ВЕСТИ

Исмајловска се пронајде во „неекспертите“ за законот за ЈО

admin
Панче Тошковски од ВМРО-ДПМНЕ на денешното гостување на 24 Отворено во дискусија за законот за ЈО ја посочи изјавата на еден од професорите на Правниот...
ВЕСТИ

Тошковски: Не можеме да очекуваме реформи и демократизација кога премиерот не е пример за тоа како треба да се однесува еден граѓанин

admin
Ние не можеме да очекуваме реформи и демократизација кога премиерот не е пример како треба да се оценува еден граѓанин, тој се јавуваше на градоначалник...
ВЕСТИ

Адвокатот Тошковски: Од денешен аспект повеќе од јасно е дека СЈО беше оформено со цел да го згасне ВМРО-ДПМНЕ

admin
Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република Македонија...