vesti24.mk

Tag : папагал

ЗАБАВА

Папагал му го спаси животот на својот сопственик: Избувнал пожар, а тој…

admin
Австралиец тврди дека успеал да го преживее пожарот што избувнал во неговиот дом, само затоа што навреме бил разбуден од неговиот папагал. Како што јави...
ЗАБАВА

Папагали отстранети од зоолошка градина: Многу ги пцуеле посетителите

admin
Пет папагали од видот „Африканско сиво“ се верува дека си биле „лошо влијание“ и се разделени откако почнале да пцујат по посетителите. Од зоолошката градина...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Овој папагал има вистински талент, нема да верувате што може да направи

admin
Сопственикот на едно папагалче од Австралија е вистински среќник поради неговата снаодливост. Ова папагалче има способност да отклучува брави со клунот, а лесно отвора работи...
ЗАБАВА

Слушнале повици за помош од куќата на соседите, па викнале полиција: Кога виделе кој вреска, се шокирале (ВИДЕО)

admin
Членови од загрижено семејство од Флорида (САД) повикале полиција, бидејќи слушнале врескање од соседната куќа. Полицијата дошла и пред гаражата затекнала 40-годишен маж по име...