vesti24.mk

Tag : папата франциск

ВЕСТИ

ФОТО: Папата по полетувањето од Скопје од авионот упати порака за пречекот во Македонија-еве што вели

admin
Македонија е портата преку која христијанството влезе во Европа, бидејќи жителите на македонското тло биле првите Европејци на кои апостолот Павле им го пренел христовото...
ВЕСТИ

На литургијата на Папата Франциск во Скопје ќе присуствуваат најмалку 15.000 верници од земјава и од странство

admin
На 7 мај во Скопје, литургија ќе одржи Папата Франциск на Плоштад Македонија. Според досегашните информации на овој чин се очекува да присуствуваат најмалку 15.000...