vesti24.mk

Tag : Парампарче

ЗАБАВА

(ФОТО) Ќе ви падне вилицата: Кериман од „Парампарче“ стегната во мини фустан и високи чизми

admin
Улогата на Кериман во хит турската драма „Парампарче“, актерката Нурсел Косе ја добива сосема случајно. Денес пак, веќе е ангажирана со нова улога во серијата...
ЗАБАВА

(ФОТО) Ист како него: Ова е вистинскиот син на Џихан од „Парампарче“

admin
Неодамна на ТВ Сител започна да се емитува третата сезона од турската хит драма „Парампарче“, а уште на почетокот на возбудата и неочекуваното им нема...
Uncategorized

Судбината на Харун од серијата Парампарче: животот на турскиот актер од љубовна приказна до опасна трагедија (фото)

admin
Познатиот турски актер Бариш Фалај (45), Харун од серијата „Парампарче“, блесна во улогата на садистички настроениот Али Керпетен во „Езел“, а по тоа остварил низа...