vesti24.mk

Tag : Париз

ЗАБАВА

Ако се плашите од висина, а сакaте да се качите на Ајфеловата кула- сепак има решение

admin
Ако некогаш посакате да дознаете каков е погледот од Ајфеловата кула, но при тоа имате страв од висина и имате вртоглавица или едноставно се уште...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Оваа девојка била избркана од Лувр поради фустанот (ФОТО)

Ferad Aruc
Австралиската блогерка и Инстаграм ѕвезда тврди дека нејзиното срце е скршено откако не ѝ дозволиле да влезе во парискиот Лувр поради премногу провокативниот фустан. Њуша...
ЖИВОТ МОДА

Манекенка на Викторија Сикрет покажа како изгледаат стапалата после една модна недела

Ferad Aruc
Манекенката Џорџина Фоулер на социјалните мрежи сподели фотографија на која ја прикажа лошата страна на својата работа после една модна недела во Париз. Ангелот на...
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Шокантен напад врз девојка во Франција, погледнете ја снимката!

Ferad Aruc
Французинката Мери Лагер се движела низ улицата, додека позади неа се појавило момче што ѝ дофрлувало навредливи коментари. Мери Лагер е и нападната, а како...
ЗАБАВА

Бебе се роди во метро во Париз, а од јавното претпријатие доби неверојатен подарок

admin
РАТП на Твитер соопшти дека бебе е родено во метро во центарот на Париз, поради што бил прекинат сообраќајот на линијата А. Спасувачите се погрижиле...
Uncategorized ВЕСТИ

Сорос повторно ја шокира Европа: ЕУ е во егзистенцијална криза! Давам 700.000 фунти да се одржи нов референдум за Брегзит

admin
Нестабилниот долар и повлекувањето на капиталот од пазарите во развој, можат да доведат до уште една голема финансиска криза, предупредува американскиот милијардер со унгарско потекло,...
ЗАБАВА

Гром удри во врвот на Ајфеловата кула: Несекојдневна глетка на небото над Париз(ФОТО+ВИДЕО)

admin
Ајфеловата кула во Париз беше погодена од гром кој донесе обилен дожд. Камерата на париската метеоролошка веб страница го фати моментот во кој громот пред...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

„СПАЈДЕРМЕН“ од Африка спаси детенце од сигурна смрт (ВИДЕО)

admin
Младиот имигрант од Мали, Мамаду Гасама, стана херој во очите на светската јавност откако се искачи по фасадата на зграда во Париз за да спаси...
ЉУБОВ И СЕКС

Бордел со секс кукли во Франција: феминистки згрозени со новиот бизнис

Ferad Aruc
Новоотворениот бордел во Париз поседува секс кукли, но со самото отворање подигна голема прашина и тензија во градот. Француските феминистки бараат да се затвори борделот,...
СВЕТ

50 Македонци смрзнаа во сала во Париз: Авионот на „Визер“ оставил преку 50 патници од Македонија и си полетал!

Ferad Aruc
Голготата започнала кога поради снежното невреме авионот на компанијата ВИЗ ЕР полетал без патниците. Премрзнати македонски патници, околу 50-тина, останале на аеродромот во Париз откако...
АВТОМОБИЛИ

Mazda е победник во категоријата за најубав концептен автомобил на светот

Ferad Aruc
Vision Coupe, кој беше претставен во октомври на авто-салонот во Токио, освои награда за најубав концептен автомобил во 2017 година. На 33-тиот меѓународен автомобилски фестивал...
Uncategorized

Париз се бори со поплавите: Нивото на реката Сена го достигна врвот…

Ferad Aruc
Седум париски станици за брзиот воз “RER C”, една од најкористените линии во главниот град на Франција, ќе останат затворени најмалку до 5-ти февруари поради...
Uncategorized СВЕТ

Париз се бори со поплавите: Затворени се бројни паркови, Сена пристигнува до Лувр…

Ferad Aruc
Денес по налог на градските власти во Париз биле затворени неколку тунели, паркови и долното ниво на музејот Лувр, затоа што водостојот на реката Сена...