vesti24.mk

Tag : паричка

ЗАБАВА

Ставете паричка во замрзнувачот пред да заминете на одмор: Ова е тајната зад важниот трик

admin
Ако планирате заминување на одмор и оставате храна во вашиот фрижидер, овој едноставен трик може да ви биде од корист. Имено, со помош на една...
ЗАБАВА

Поради оваа загатка многу луѓе ги заболе глава: Решението ви е пред носот, дали ќе го видите? (ФОТО)

admin
Една логичка задача стави на мака голем број на луѓе кои се обидоа да ја решат. Навидум е многу лесна, но тоа ќе го сфатите...
ЗАБАВА

Во пресрет на Бадник: Ако ви падне паричката еве каде треба да стои за да ви донесе среќа и бериќет

admin
Векови наназад е традиција да се крши леб со паричка за Бадник, а оној кај кој ќе се падне ќе има среќа, здравје и бериќетна...