vesti24.mk

Tag : пари

ЗАБАВА

Во половна комода пронашол 25.000 евра, неговиот потег ќе ве остави без зборови

admin
Младо момче од околината на Славонски брод веќе година и половина работи во Германија. Преку оглас на Интернет, тој пронашол комода за во дневната соба,...
ЗАБАВА

Се бараат кандидати кои за 11.000 евра ќе лежат 30 дена во кревет

admin
Невообичаена и многу добро платена работа се нуди во Германија. Имено, Германскиот воздухопловен центар (ДЛР) во Келн бара дванаесет мажи и дванаесет жени за истражувањето,...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Трошат повеќе отколку што имаат, овие хороскопски знаци не знаат за штедење

admin
Колку и да се обидуваат да заштедат пари, овие знаци од зодијакот не можат да одоволат на удобниот живот. Стрелец Стрелците работат многу, па не...
ВЕСТИ

Еве колку пари ќе потроши државата за вакцини против коронавирусот

admin
Обезбедени се пари во буџетот за набавка на вакцини и лекови против КОВИД-19, соопштија во  дебата на МТВ премиерот Зоран Заев и министерот за финансии...
ЗАБАВА

Наместо ѓубре фрлил цело богатство, оваа грешка ќе го боли цел живот

admin
Египетски државјанин кој живее во Кувајт фрлил 8.000 кувајтски динари (околу 22.000 евра) во ѓубре поради небрежност, пишува Ал Калеј, дневен весник од Обединетите Арапски...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Македонските граѓани во банките се чуваат над 418 милијарди денари

admin
Македонските граѓаните во банките во земјава чуваат 418,644 милиони денари. Поголемиот дел од депозитите се на физички лица, а помал на корпоративниот сектор. Податоците на...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Астролозите советуваат како да заштедите повеќе пари

admin
Астролозите ве советуваат како да ги подобрите своите финансии. ОВЕН Дури 61 проценти од лицата родени во овој знак имаат проблеми со финансиите. Овните сметаат...
ЗАБАВА

Наследила стан од својата мајка, а потоа се симнала во подрумот: Најде торба со 500.000 евра!

admin
На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство – повеќе од 500.000 евра, во...
ВЕСТИ

Парите на хендикепираната мајка пропаднаа во Еуростандард која Заев и НБРМ ја однесоа во стечај

admin
-Не сме 0,6 процент како што не претставуваат, туку сме цели семејства и фирми кои моментално сме во незавидна состојба, порача Дејан Николовски дел од...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие 3 хороскопски знаци ќе заработат големи пари во животот

admin
Велат дека парата буши каде што бургијата не може. Овие три хороскопски знаци знаат да намирисаат пари на километар… Бик Биковите се материјалисти и сакаат...
ЗАБАВА

Ако сакате да имате повеќе пари: Направете ги овие пет промени во куќата

admin
Фенг шуи е древна кинеска вештина според која некои работи во животот можете да ги унапредите или уназадите зависно од распоредот во куќата. Ако сакате...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овие 3 хороскопски знаци најмногу се расфрлаат со пари – Може целата плата да ја потрошат во еден ден

admin
Факт е дека сите ние сакаме малку да се опуштиме, а понекогаш и да потрошиме повеќе на одредени работи што нè прават среќни, како облека,...