vesti24.mk

Tag : Паркот Јура

ЗАБАВА

Се снима ново продолжение од култниот „Паркот Јура“, излезе првиот трејлер

admin
Сценаристот на „Паркот Јура: Пропаднато кралство“, Колин Тревороу на Твитер објави куса снимка од новото продолжение на филмот „Паркот Јура“, чија премиера е закажана за...