vesti24.mk

Tag : парк

ЗАБАВА

Отворањето на „Супер Марио“ паркот во Јапонија повторно одложено

admin
Отворањето на првиот забавен „Супер Марио“ парк повторно е одложено бидејќи Јапонија се бори со зголемен број случаи со коронавирус, објави фирмата „Јапонски универзални студија“....