vesti24.mk

Tag : Партнери

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мислите дека мисионерската поза е досадна? Правете ги овие трикови и сексот ќе ви е експлозивен!

admin
Мисионерската поза е дефинитивно најпопуларната секс поза. Не бара премногу и дава големо чувство за двајцата партнери. Сепак, токму затоа што е толку популарна, оваа...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Ако партнерот ви го постави ова прашање, голема е веројатноста дека ве изневерува

admin
Кога сте во врска, последната работа што сакате да ви се случи е да дознаете дека личноста што ја сакате ве изневерила. Но, неверството е...
ЗАБАВА

Овие тајни не се слатки, но би било добро да ги премолчите пред вашиот партнер

admin
Клучот за квалитетна врска и успешен брак е искреноста. Сепак, постојат одредени работи за кои дури е пожелно да премолчите за да си направите услуга...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Зошто некои луѓе бараат партнери кои се многу постари или помлади од нив?

admin
Зошто некои мажи и жени бараат некој многу помлад или постар од нив за врска, наместо некој на иста возраст? Секс терапевтката Луис ван де...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Спиењето во прегратката на саканата личност има позитивно влијание на вашето здравје

admin
Прочитајте кои се придобивките од спиењето до човекот кого го сакате… Поттикнува помирен сонДали сте забележале дека полесно и побрзо заспивате кога партнерот е покрај...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Утврдена е идеалната разлика во години

admin
Се поголема е веројатноста за прекин или развод меѓу партнерите кога разликата во годините е поголема, покажува најновото истражување спроведено на 3000 луѓе. Во врските...
ЉУБОВ И СЕКС

Три знаци што ќе ви кажат дали ќе останете заедно засекогаш

Ivana
На почетокот на секоја врска луѓето мислат дека ќе останат заедно засекогаш. Подоцна, сепак, за жал или за среќа, доаѓа до разделување. Сепак, постојат неколку...