vesti24.mk

Tag : партнер

ЗАБАВА

Еве зошто со партнерот треба да ги споделите дури и „срамните“ страсти

admin
Да се ​​биде во љубовна врска значи да се поддржуваме едни со други, да се развиваме и растеме заедно. Врската, како и сите други работи...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Партнерот не го бира вашиот разум, а ниту срцето – туку овој орган

admin
Сигурно сте забележале дека во стабилна врска се двајца луѓе кои што немаат речиси ништо заедничко. Причината е едноставна. Доколку по којзнае кој пат сте...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

6 знаци што откриваат дека вашиот партнер сака да излегува со друга девојка

admin
Можеби на почетокот нема да биде очигледно дека вашиот партнер сака да се гледа со други жени, но со текот на времето ќе почнете да...
ЗАБАВА

Со каков партнер си одговарате најмногу според редоследот на раѓање?

admin
Се обвинувате себеси за последното болно раскинување? Можеби вината лежи во вашиот редослед на раѓање. Книгата „Редослед на раѓање: Што навистина кажува вашето место во...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Ова укажува дека вашиот партнер е подготвен за долга врска

admin
Дали сте во врска, но не сте сигурни дали партнерот има долгорочни планови со вас? Во продолжение проверете ги знаците што покажуваат дека тој навистина...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Не сте среќни во врската или сте сами? Овие се совети како да го привлечете вистинскиот партнер

admin
За да се ​​ослободите од лошата карма заради која не успевате да пронајдете личност со која навистина би можеле да бидете среќни во животот, крајно...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Oва гарантира дека полесно ќе ги освоите потенцијалните партнери

admin
Играњето на улогата на „недостижна“ или „недостижен“ навистина има волшебно дејство, затоа што луѓето тогаш нè перцепираат како сексуално пожелни, а поентата е дека „ловот“...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Често ги сонувате поранешните партнери – за тоа има две причини

admin
Ако ви е непријатно секојпат кога бившите партнери ќе ви се вратат на сон, особено за време на изолацијата, не сте единствени. Спред податоците на...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

11 знаци дека не уживате во кревет со вашиот партнер

admin
Може да се чувствувате прилично неудобно ако не уживате во сексот со партнерот онолку колку што уживавте порано. Ако не станува збор за привремен проблем,...