vesti24.mk

Tag : паста за заби

ЗАБАВА

Во хотелските соби никогаш нема да добиете паста за заби- ова е причината

admin
Пастата за заби иако неопходна во секојдневието, хотелите никогаш не ја нудат на гостите. Причината за ова е тоа што гостите од хотелите не ја...
ЗАБАВА

Дознајте зошто во хотелските соби никогаш нема да добиете паста за заби

admin
Иако хотелската понуда во однос на козметиката во изминатите години се прошири, една работа и понатаму нема да ја најдете во хотелските бањи. Пастата за...
ЗАБАВА

Миењето заби ја чинеше живот: Една состојка од пастата беше кобна за ова мало девојче

admin
Денис Салдате (11) починала поради алергиска реакција која и ја предизвикала пастата за заби. Денис имала сериозна алергија на млечни производи, а користела паста по...
ЗАБАВА

Внимавајте со пастата за заби: Ако вашето дете става многу од неа тоа е критично и мора да реагирате веднаш

admin
Дали користите исто толку паста за заби колку и на рекламите? Дали ја нанесувате пастата врз целата четка? Ако одговорот е да, најверојатно само ја...