vesti24.mk

Tag : Патарина

ВЕСТИ

ДВЕ НОВИ ПАТАРИНИ ОД СКОПЈЕ ДО ШТИП: Граѓаните за 47 километри ќе имаат дополнителен трошок од 160 денари во еден правец!

admin
Следниот месец почнува изградбата на 2 те нови патарини на автопатот Скопје Штип. Едната, во Преод, ќе чини 50, во Кадрифаково 70 денари. Ова значи...
БАЛКАН

Сообраќајната полиција од денес почнува со казнување за овој престап!

Ferad Aruc
Доколу се решите да патувате за првомајските празници во соседна Србија, треба да бидете внимателни. Имено тамошната сообраќајна полиција во петок ќе почне да ги...
БАЛКАН

Албанија: Демонстрантите го запалија наплатниот пунк, Рама најави патарина и на други автопатишта (ФОТО)

Ferad Aruc
Кога протестот кај тунелот Калимаш достигна кулминација со палење на наплатниот пункт се огласи премиерот Еди Рама, кој не само што не отстапува од веќе...