vesti24.mk

Tag : патики

ЗАБАВА

Вакви патики досега не сте виделе: Гигантската компанија лансираше обувки базирани на влакна од банана (ФОТО)

admin
Познатиот гигант од светот на модата, H&M, деновиве претставува иновативни обувки – патики од влакна од банана, или патики од„растителни“ потекло, како што се нарекуваат....
ЗАБАВА

ФОТО: Првите „џорданки“ продадени за сума од над половина милион долари

admin
Првите патики на кошаркарската легенда Мајкл Џордан, кои ги носел во дебитантската сезона во 1985 година беа продадени за неверојатни над половина милион долари. Славните...
ЗАБАВА

ФОТО: Еден од првите модели на патики „Најк” продаден за речиси 440.000 долари

admin
Еден од првите чифтови „Најк”, патики од линијата „Moon Shoe”, е продаден за рекордни 437.500 долари на интернет-аукција на „Сотби”. Патиките биле наменети за американските...
ЗАБАВА

Погрешно ги врзувате врвките на патиките: Со овие идеи и потези ќе бидете уникатни (ВИДЕО)

admin
Списокот на работи кои ги правиме погрешно, се дополнува. Како ги местите врвките на патиките? Се трудите, но се вплеткувате? Во ова видео ќе ги...
ЗАБАВА

Модата се претвори во лудило: Младите одлепија по овие “патики“, а вие никогаш не би ги облекле и ќе ви се слоши од што се грди (ФОТО)

admin
Модните дизајнери се натпреваруваат кој ќе измисли нешто поуникатно, но во таа битка често се претерува. Така, битката по убав модел, често се претвора во...
МОДА

Патики кои го поделија светот: Која боја ја гледате на нив?

admin
По фустаните, чантите и костимите за капење, на интернет се појави нова општичка илузија која претставува експеримент од поинаков тип на перцепција на различни луѓе....