vesti24.mk

Tag : патка

ЗАБАВА

Шах-мат на нејзин терен: Со еден потег малата патка го надмудри тигарот кој сакаше да ја изеде (ВИДЕО)

admin
На Интернет повторно кружи видеото кое покажува како една патка успеа да надмудри тигар кој сакаше да ја нападне. Сè уште не е јасно поради...