vesti24.mk

Tag : Патници

ЗАБАВА

Драма во авион- двајца патници заразени со коронавирус сакале да полетаат, па настанал хаос откако дошле лекарите (ВИДЕО)

admin
Патници во авион кој требало да патува од Лондон за Пиза со компанијата „Рајанер“ ги фатило паника откако медицинскиот персонал влегол и извадил двајца патници...
ВЕСТИ

Петмина патници од летот Скопје-Турку во вторникот позитивни на Ковид-19

admin
Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на коронавирус

admin
Финска ќе воведе задолжителни тестови за корона вирус и карантини за патници од одредени земји со висок ризик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...
ЗАБАВА

Дали сте се запрашале зошто патниците аплаудираат кога авионот ќе слета?- ако мислите дека тоа е поради успешниот лет, се лажете

admin
Зошто луѓето аплаудираат кога авионот ќе слета? Сигурно сте се запрашале за тоа, а ако сте мислеле дека одговорот е затоа што пилотот успешно го...
ВЕСТИ

Патник сведочи за хорор во авион на „Туркиш Ерлајнс”: За малку ќе се срушевме над Скопје!

admin
Патниците на Туркиш Ерлајнс, доживеа невидина драма, која цел живот ќе ја паметат, на летот од Истанбул за Скопје. За неуспешниот лет на скопскиот аеродром...
ЗАБАВА

Мора да имате чувство за луѓето околу себе: Ова е најлошата работа која може да ја направите додека летате со авион

admin
Летот со авион после неколку часа знае да биде прилично вознемирувачки ако сите патници и екипажот во него не се однесуваат пристојно и не ги...
ЗАБАВА

Исплива шокантна вистина за смртта на 300 патници – еве зошто секој лет со Боинг бил како подвижна бомба

admin
Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне...
СВЕТ

50 Македонци смрзнаа во сала во Париз: Авионот на „Визер“ оставил преку 50 патници од Македонија и си полетал!

Ferad Aruc
Голготата започнала кога поради снежното невреме авионот на компанијата ВИЗ ЕР полетал без патниците. Премрзнати македонски патници, околу 50-тина, останале на аеродромот во Париз откако...