vesti24.mk

Tag : Паулина Боргезе

ЗАБАВА

Турист седнал врз статуата „Паулина Боргезе“ во Италија и по грешка ѝ ги скршил прстите (ВИДЕО)

admin
Средовечен турист од Австрија бил уапсен во Италија, бидејќи бил фатен на безбедносната камера како седнува врз статуата „Паулина Боргезе“ во музејот Гипсотека Кановијана во...