vesti24.mk

Tag : пензионери

ЗАБАВА

ФOTO: Пензионери од старечки дом им пратија интересни пораки на младите

admin
Персоналот во еден старечки дом во Велика Британија ги замолил пензионерите на плоча да напишат пораки кои би сакале да им ги пренесат на помладите...
ВЕСТИ

Важна информација за пензионерите во врска со пензиите

admin
Корисниците на дебитни картички со својата пензија ќе располагаат веќе од утре – петок, 26 јуни 2020 година Македонската банкарска асоцијација ја известува јавноста дека...
ВЕСТИ

Мицкоски на средба со пензионерите: СДСМ на пензионерите им одзеде 6900 ден, покачувањето со кое се фалат е помало од парите кои им ги украдоа

admin
Пензионерите од Гевгелија на денешната средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го изразија своето незадоволство од владата на СДСМ, велат дека гласот не се...
ЗАБАВА

Бесплатниот превоз на пензионерите им донесе бесплатен концерт на патниците: „Подрум одам мајче“директно од ЈСП 65-б (ХИТ ВИДЕО)

admin
На социјалната мрежа Твитер се појави видео на кое се гледа како пензионерите во автобус на ЈСП со бројот 65-б, пеат стара народна македонска песна....