vesti24.mk

Tag : Пензионирање од репрезентацијата

СПОРТ

Случајот Озил и прашањето: колку е расистичка Германија?

Ferad Aruc
Одлуката на Месут Озил повеќе да не настапува за германската фудбалска јавност и натаму предизвикува жестока дискусија во спортската јавност во земјата, а сѐ позасилено...
СПОРТ

ГЕРМАНСКАТА ФУДБАЛСКА ЅВЕЗДА СО ТУРСКО ПОТЕКЛО, МЕСУТ ОЗИЛ СЕ ОТКАЖА ОД ГЕРМАНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПОРАДИ КРИТИКИТЕ ШТО СЕ СЛИКАЛ СО ЕРДОГАН

Ferad Aruc
Денеска на својот фб профил, Германскиот фудбалер Месут Озил се откажа од германската фудбалска репрезентација поради критиките од германската фудбалска федерација за неговата фотка со...