vesti24.mk

Tag : Пенсилванија

Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Американски полицаец со електрошок нападна црнец

admin
Полицаец од Ланкастер во Пенсилванија се наоѓа под истрага откако бил уловен на видео како употребува електрошок на невооружен црнец кој седел на тротар, пренесува...
ЗАБАВА

Ако сте родени во зима ризикот да заболите од опасна болест е многу поголема

admin
Годишното време во кое сте родени ве прави подлошни на одредени болести. Имено, научниците од универзитетот во Пенсилванија откриле дека причина за тоа може да...