vesti24.mk

Tag : Пентагон

ВЕСТИ СВЕТ

Маринец открива што се случувало кога бил убиен Бин Ладен

admin
“Го имеме”, гласела единствената порака која тој ден пристигнала на воениот брод на сред океанот. Иако врските на бродот 24 часа дневно се во функција...
СВЕТ

Трамп го одобри најголемиот воен буџет на сите времиња

Ferad Aruc
Големина на фонт А А А Претседателот на САД, Доналд Трамп го одобри најголемиот воен буџет во историјата на оваа земја кој што изнесува вртоглави 700 милијарди...