vesti24.mk

Tag : пеперутка

ЗАБАВА

Легенда за сината пеперутка: Оваа приказна е сè што треба да знаете за животот

admin
Постои една источна легенда за човек кој ја загубил сопругата, но имал две мали ќерки. Девојчињата биле многу љубопитни, интелигентни и секогаш желни за знаење....
ЗАБАВА

На кој цвет ќе слета пеперутката? Вашиот одговор одредува какви сте во врската

admin
Какви сте во врска? Постојат многу експерименти кои можат да ви го покажат тоа, а овој тест е еден од наједноставните од нив. Одберете го...
ЗАБАВА

Оваа фотографија го крие вашиот најголем страв: Тоа што прво ќе го видите на неа, открива многу за вас

admin
Вашите стравови некогаш толку силно ги потиснувате што ни самите не сте свесни што има во вашата потсвест. На оваа фотографија има неколку работи. На...