vesti24.mk

Tag : перење

ЗАБАВА

НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА: Си купи џемпер и кога прочита што пишува на етикетата – почна да плаче! (ФОТО)

admin
Една жена си купи џемпер и сакаше да го стави во машина за перење. Кога ја погледна етикетата, на неа пишуваше: „Свртете го џемперот наопаку...
ЗАБАВА

Како да ја перете облеката за време на пандемија?

admin
Ако ја перете облеката затоа што сте загрижени дека сте биле изложени на коронавирусот, следете ги овие едноставни совети: -Не ја тресете облеката во затворен...
ЗАБАВА

Колку пати го употребувате истиот пешкир, ако ја надминувате оваа бројка многу грешите

admin
Некои предмети кои секојдневно ги употребувате во својот дом може да содржат многу бактерии, а не сте ни свесни колку тоа може да го загрози...
ЗАБАВА

Правите голема грешка ако облеката ја перете на 30 степени: Дознајте зошто мора да престанете со тоа

admin
На колку степени ја перете вашата шарена облека? Ако одговорот е на 30 или 40 степени, имаме лоши вести за вас! Имено, температурата на перење...