vesti24.mk

Tag : Перо Антиќ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СПОРТ

Антиќ извојува многу победи, но за оваа битка мораше да побара помош од друг

Ferad Aruc
Македонскиот кошаркарски интернационален и поранешен репрезентативец Перо Антиќ, успеа да победи на многу полиња во својата кариера. Тој стана и првиот Македонец кој заиграл во...
ЗАБАВА

ФОТО: Како изгледа Перо Антиќ кога ќе го порачаш од Али Експрес?

admin
За македонскиот кошаркар, Перо Антиќ одамна важи дека е омилен лик како кај српските новинари, па така и кај сеирџиите од соседството, кои денеска искористија...
ЖИВОТ

ФОТО: Перо Антиќ се појави со ретко виден „ѕвер“ вреден 200.000 евра!

Ferad Aruc
Фудбалерите на Црвена звезда на првиот собир пред почетокот на подготовките за пролетниот дел од сезоната се појавиле со куп луксузни автомобили за кои обичниот...
СПОРТ

Антиќ: Ќе се вратам во репрезентацијата, но само во еден случај

Ferad Aruc
Перо Антиќ е навистина актуелен во српската спортска јавност на почетокот на новата 2018 година, па така по опширното интервју за „Блиц“, ова утро интервју...
МАКЕДОНИЈА

Перо Антиќ и КК „Гостивар“ донираат 8 илјади евра за лекување на Стеван Гешовски

admin
Кошаркарскиот клуб „Гостивар“ и неговиот претседател Перо Антиќ ќе обезбедат 8 илјади евра за лекување на Стеван Гешовски – Гешо, кој пред две години доживеа...
Uncategorized

Џиџи со солзи во очите се прости од својата коса: Антиќ го потсрижи кошаркарот по освојувањето на европската титула (ВИДЕО)

admin
Европската титула сигурно ќе ја памети Италијанецот Џиџи Датоме, препознатлив по долгата коса. По доделувањето на титулите нашиот Перо Антиќ ја истрижа долгата коса на...